Futbalový klub

Futbalový klub si v roku 2013 pripomenul 60 rokov od svojho založenia v obci Zemplínska Teplica. Za celé toto obdobie úspešne reprezentuje našu obec. Poskytuje deťom, mládeži aj dospelým možnosť športovania a realizácie vo futbalovom športe.

Staršie správy:

Už dlhšie obdobie nám radosť robia naši futbalisti. Ako vyplynulo zo správy činnosti FK, ktorú jeho výbor predkladal na zasadaní obecného zastupiteľstva, už niekoľko rokov sa na úseku práce s mládežou darí dosahovať výborne výsledky. Družstvo žiakov už 5 rokov po sebe obsadzuje v rámci okresnej súťaže vo svoje kategórii pekné druhé miesto. 

Dorastenci sú účastníkmi III. Ligy skupiny Zemplín. V sezóne 2012/2013 túto súťaž aj vyhrali. V konkurencii takých mužstiev ako sú Sečovce, Strážske, Veľké Kapušany, Parchovany, či Michaľany naši mladí futbalisti potvrdili, že práca s mládežou a vzťah k športu a aktívnemu pohybu sú v našej obci na výbornej úrovni. Výbor a zodpovední funkcionári i tréneri pochopili, že sú síce dôležité góly aj body, ale ešte dôležitejšie je to, aby mladí ľudia strávili viac času na ihrisku a menej vysedávaním pri počítačoch či nebodaj v krčme. V konečnom dôsledku efekt zodpovednej práce sa ukazuje aj v tomto období, keď sa dorastenci v sezóne 2013/2014 umiestnili na treťom mieste len s trojbodovou stratou za víťaznou Nacinou Vsou. V práve prebiehajúcom ročníku sa držia na solídnom piatom mieste. Na týchto dobre vybudovaných základoch mládežníckeho futbalu môže stavať aj družstvo dospelých, ktoré pod vedením trénera Ing. M. Malčického staršieho v sezóne 2013/2014 zvíťazilo v prvej triede Okresnej súťaže skupiny Sever a prebojovalo sa do baráže o postup do V. ligy. V barážovom zápase remizovalo so skúseným mužstvom V. Trakan 0:0 a nepostúpilo len kvôli prehre v penaltovom rozstrele. Aj tak to bol pre našich chlapcov veľký úspech a zážitok. Veď mužstvo má vekový priemer len 21 rokov a prvý krát v histórii hrali Tepličania v Trebišove pred návštevou 1 600 divákov. 

Výbor FK aj napriek úspechom poukázal v predloženej správe na nedostatky materiálno-technickej základne, ktoré hodlá spolu s obcou a sponzormi riešiť. Tým najpálčivejším problémom je zabezpečenie stabilného vodného zdroja, rekonštrukcia šatní, tribún a mnohé ďalšie. Vyššej kvalite hry, ale aj predchádzaniu zranení hráčov , by určite prospela úprava hracej plochy, ktorú tvorí ílovitá pôda. Táto pri nedostatku vlahy vykazuje tvrdosť betónu a nenarastie na nej ani tráva. Tieto a všetky s tým spojené súvisiace problémy by mal výbor FK riešiť na pracovnom stretnutí s vedením obce. Ostáva len dúfať, že sa veci pohnú k lepšiemu a že mužstvo dospelých i jeho fanúšikovia sa čoskoro dočkajú aj piatej ligy.

Prezentácia obce

Infoúrad

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
Utorok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
Streda: 07:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 07:30 - 12:00

Fotogaléria

Pexeso

Kalendár

Odkazy

Turistická mapa


NATURPACK